365 Kredi

Para Yardımı Yapan Zenginler

Para Yardımı Yapan Zenginler

Dinimizde de yer aldığı gibi yardım etmek, maddi ya da manevi zorluk yaşayanlara destek olmak sunulan en büyük sevaptır. Ayrıca fitre ve zekat gibi başlıklarda yardımlaşmak istekten öte zorunluluk haline getirilmiş ve zengin olan borcu olmayan kişilerin yardım da bulunması gerekmektedir. Bizde haberimiz de sizlere Para Yardımı Yapan Zenginler hakkında bilgi sunmak istiyoruz.


Ne verirsen elinle o gelir seninle sözünde de anlaşıldığı gibi servetiniz yardımlarınızla çoğalır ve değerlenir. Sadece size faydası olan bir servet inanın gün geldiğinde elinizden akıp gidebilir. Para Yardımı Yapan Zenginler arasında ilk sırada Koç Holding geliyor.

Koç Holding 10 yıllık bağış tutarı 1 milyar 130 milyon TL tutarında oldu.

Ayrıca Üniversite öğrencilerine verdiği burslar ile de adından sıklıkla söz ettiriyor Koç Holding. Yardımlarını bilemeyen duymayan kalmadı.  Koç Holding dışında adından sıklıkla yardım alanında bahsettiren kurumlardan birisi de Bilkent Holding- Ali Doğramacı oldu.

Bilkent Holding ise : 10 yıllık bağış tutarı 762 milyon TL oldu.

Ardından da liste de Borusan Holding- Ahmet Kocabıyık yer alıyor.

Borusan Holding genel ardım rakamı da : 10 yıllık bağış tutarı 95.45 milyon TL oldu. 

Bunun yanı sıra da Akfen Holding- Hamdi Akın: 10 yıllık bağış tutarı 70 milyon TL olarak para yardımı yapan zenginler arasında yer aldı.

Arkas Holding- Lucien Arkas 10 yıllık bağış tutarı 68.39 milyon TL oldu, Zorlu Holding- Ahmet Nazif Zorlu 10 yıllık bağış tutarı 60 milyon TL civarın da maddi yardım da bulundu.

Özellikle Koç holding gibi maddi durumu iyi olmayan ve okumakta zorluk çeken öğrencilere verilen burslar, yardımlar ile listede yer aldı.

Sadece burs alanında yapılmadı yardımlar. Bunu söylememiz yanlış bir yargı oluşmasına neden olabilir. Burs dışında genel gıda yardımı ve aylık nakit para yardımı da yaptılar.  Zenginlerin yanı sıra belediyeler yani devlette yardım vermektedir. Gerekli başvurular ile destek alabilir ve geçim sıkıntılarınızdan bir nebze de olsa kurtulabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. mehmet ali dedi ki:

  Nakite ihtiyacım var

 2. sinan arslantepe dedi ki:

  böbrek hastasıyım maddi sıkıntlarım çok fazla siz değerli büyüklerimden yardım talep ediyorum ne olur duyun sesimi yalvarıyorum.evliyim çok sıkıntılarım var çook

 3. hilal dedi ki:

  merhaba, ben diabet hastası bir bayanım çok ama çok acil maddi desteğe ihtiyacım var, yardımcı olabilecek bir Allahın kulu varsa benimle çok acil iletişime geçmesini rica ediyorum, teşekkür ederim

 4. ahmet dedi ki:

  40 günlük bebeğim var hapis kararı kaldırmak için 5.000 tl ye ihtiyacım var her 500 tl ödeyebilirim

 5. zeynep dedi ki:

  Sesimi duyun lütfen. Çok acil maddi yardıma ihtiyacım var.çok çaresizim. Bir çıkış yolu bulamıyorum iş verirseniz çalışırım da. Daha çok gencim bana bir el uzatın ne olur.

  1. admin dedi ki:

   “Biz kredinizi çekelim” firmasıyla iletişime geçmenizi öneririm. Ek iş karşılığında nakit veriyorlar diye biliyorum

 6. Bahar dedi ki:

  Ben psikolojik yönden tedavi görmek istiyorum gencim daha ve her yerde iş arıyorum geri dönüş yapmıyorlar başvurduğum yerler ve terapi görmem gerek ama bunun için paraya ihtiyacım var lütfen yardımcı olcak biri çıksın karşıma iyi olmak normal insanlar gibi yaşamak istiyorum ağlıyorum hergün çok çaresizim artık dayanamıyorum terapi görmem için yetecek kadar da bir para olsa yeter bana ailemin durumu yok ve onlara söyleyemiyorum
  Ne yapacağımı bilmiyorm

  1. admin dedi ki:

   Değerli Bahar

   Öncelikle bir hastanenin psikiatri bölümüne gidiniz ve durumunuzu anlatınız onlar sizi yönlendireceklerdir. Hastanelerde olan sosyal hizmetler bölümü size yardımcı olacaktır

 7. Duygu dedi ki:

  Zor durumdayım evliyim üç çocuğum var borçlarımız var sıkıntıdayım Allah Rıza’sı için yardım edin

 8. Son çaremmmm dedi ki:

  Öncelikle herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum, ben devlet memuruyum, daha önceden kefil olduğum bir arkadaş kurbanı oldum. Maaşımdan icra olup, maaşı ın 4/1 i kesiliyor toplam borç 50bin TL ama icralık olunca borç neredeyse 2ye katladı.Yaklaşık 1 yıldır ödüyorum ancak yiyecek ekmeğe muhtaç oldum, eşimi ve 3 çocuğumu bakamadığım için ailesinin yanına gönderdim.Şimdide çalıştığım kurum aşırı borçlanma nedeniyle beni meslekten ihraç edeceklerini duydum.Allah rızası için şu mübarek günde bir yardım elinizi uzatın Allah rızası için.

 9. Suna dedi ki:

  Merhabalar öncelikle hayırlı ramazanlar evliyim 3 çocuğum var çok zor durumdayım maddi yardıma ihtiyacım var Allah rızası için yardımcı olursanız çok sevinirim eşim bankalarla sorun yaşadığı için kredi çekme gibi bir şansımız da yok 5 6 milyar kadar bir borcumuz var yardım holdinglerinizden yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

 10. alev dedi ki:

  Paraya ihtiyacım var 5 çocuğum var 4 öğrenci kiradayım gelirim yok Allah rızası için acilen desteklerinizi bekliyorum

 11. yasmin dedi ki:

  Merhaba ben evliyim ama eşimin bana ve çocuğuma hiç bir desteği olmadığından genel ihtiyaç ve çocuğumun ödemelerinden dolayı büyük bir bor içindeyim 30.000 TL borcum var ve işten ayrıldım çünkü maaş vermiyorlardı. Ödemelerimi yapamıyorum çok sıkıştım. İşe girdiğimde taksitle geri ödeyebilirim. Lütfen yardım edin.

 12. burhan dedi ki:

  İyi günler vatani görevimi yapmama kısa süre kaldı benim bankalara telefon hatlarına toplamda 6 bin lira borcum var ve şuan iş olmadığından ödeyemiyorum zaten iş olsa da bu kısa sürede ödemem imkansız ailemin durumu çok zayıf ve ben borçlarımı düşündükçe psikolojik sorunlar yaşayamaya başladım askere gittiğimde bile destek olacak kimsem yok tek isteğim borçlarım ödenmesi başka bir isteğim yok ne olur her geçen gün dahada sorun yaşıyorum çıkış yolum yok ben vatani görevimi rahat bir şekilde yapmak istiyorum ne olur yardımcı olursanız sevinirim benim isteğim elimde olabilecek para değil sadece borçlarımın kapatılması zaten ödendikten sonra hatlarımı kapattıracağım tutunacak hiçbir dalım yok ne olur yardım edin artık her geçen gün psikolojim zarar görüyor ben vatani görevimi rahat yapmak istiyorum yardımcı olursanız çok çok mutlu olurum

 13. Sevda dedi ki:

  Merhaba ben 5 çocuk sahibiyim evde köy yerinde oturuyorum yerim hayvan beslenmeye çok uygun bunun için paraya ihtiyacım var bana yardımcı olurmusunuz çocuklarım için bu işi yapmam gerekiyor yoksa çocuklarım hep aç ve muhtaç kalacaklar ne olur yardımcı olursanız sevinirim

 14. Tahsin dedi ki:

  Size ulaşmanın çok zor olduğunu biliyorum, ama orada olduğunuzu bilmek bile güzel.
  Ben dünyalar tatlısı iki çocuğu olan, eşini çok seven bir aile babasıyım. Sonucunu düşünmeden yaptığım harcamalar ailemi mutlu etmek isterken üzmeme sebep oldu. Kazancım yetmiyor ve bankalara olan borcum beni ezmek üzere. Allah’tan tek dileğim huzurlu ve mutlu bir hayat. Hayatımı tekrar düzene koyabilmek için sizden bir şans istiyorum.Lütfen hayattaki en büyük şansımız siz olun. Allah razı olsun. Saygılarımla.

BİR YORUM YAZ