365 Kredi

Bireysel Kredilerde 48 Ay Vade Ne Zaman Başlayacak?

Bireysel Kredilerde 48 Ay Vade Ne Zaman Başlayacak?

Banka kredi geri ödemelerinde faiz oranı kadar vade sayısında ödemi bulunmaktadır. Uzun vadeler taksit miktarınızın düşük olmasını sağlar. Örneğin 10 bin TL kredi kullandığınız da geri ödemeniz 12 aylık vade de 833 TL olacaktır aynı kredi 24 ay vade de taksit rakamı 416 TL ve 36 ay vade de ise 278 TL olacaktır. Verdiğimiz örnek konuyu anlatabilmek içindir bankadan 10 bin TL kredi kullandığınız da faiz bedeli de ekleneceğinden taksit tutarında farklılık olabilir. İhtiyaç kredilerinde maksimum sunulan vade 36 ay idi, fakat tüketiciler vade süresinin uzatılması için tepkiler göstermeye başladı ve bununla da  Bireysel kredilerdeki vade seçeneklerinin son düzenlemeler yapılmaya başlandı.

BDDK’nın taksit sınırlaması kararı sonrasında yeni yöntemler arayan bankacılık sektörün çeşitli uygulamalara başladı ve bazı bankalar 48 ay vade ile kredi sunmaya başladı. Bu bankalardan birisi de Garanti Bankası oldu.  Garanti Bankası Bireysel kredilerde 48 ay vade başlamış bulunmaktadır. %1.43 faiz oranıyla anında krediniz onaylanmaktadır. Başvuru esnasında kefil ve gelir belgesi istememektedir. TC kimlik numaranızla hemen başvurabilmektesiniz. Garanti Bankasının yanı sıra ING Bank da 48 aya varan vadeler ile ihtiyaç kredisi vermeye başladı.

365 Kredi

ING Banktan da değişen faiz oranlarıyla 48 ay vadeli kredi kullanabilirsiniz.  Üst metinde de belirttiğimiz gibi Bireysel kredilerin vadesi 36 ay ile sınırlandırılmış durumdaydı.. Bu nedenle müşterilerine yeni üretimler sunmak durumunda olan bankalar 48 aylık kredilerini masraflı bir şekilde sunuyordu..Artık bireysel kredilerde de 48 ay vadeli kredi vermeye başladılar… Taşıt kredilerinde durum farklı. Taşıt kredileri ve taşıt teminatlı kredilerde halen 48 aylık vade seçeneği uygulanabiliyor. Taşıt kredisi vade süresinde herhangi bir değişim söz konusu değil.

48 ay vadeli kredi veren bankalara kısa bir araştırma yaptıktan sonra ulaşabilirsiniz ve kredi kullanım şartlarını öğrenebilir uygun olduğu taktirde de kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Diğer krediler de söz konusu olduğu gibi 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanabilmeniz için de kredi notunuzun düşük olmaması ve banka sicilinizin temiz olması gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Güzin dedi ki:

  48ay çıktı mı

 2. Mehmet işcan dedi ki:

  Mesela bugün 48 ay vadeli kredi kullanabilir miyiz

 3. Fatih dedi ki:

  Lütfen acil yardım eder misiniz? 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanabiliyor muyuz? BDDK düzenleme yaptı mı ya da ne zaman yapacak? Şimdiden teşekkürler.

 4. emre dedi ki:

  48 ay ne zaman olacak ?

  1. admin dedi ki:

   48 Ay Vadeli krediler verilmeye başlanmıştır.

 5. NEVZAT dedi ki:

  48 AY BİREYSEL KREDİ İMKANIMIZ VARMI YOKMU ?

 6. KADİR dedi ki:

  Bu Bankaların müşteri hizmetleri 36 ay vade var diyorlar!!!!

 7. Hilmi dedi ki:

  48 ay vade kesin ne zaman gelecek?

BİR YORUM YAZ